Jaka farba sprawdzi się w kuchni?

Jaka farba sprawdzi się w kuchni?

Kuchnia jest tym pomieszczeniem w domu, w którym dzieje się naprawdę dużo – opary, wilgoć czy zabrudzenia, które powstają podczas gotowania, są tam na porządku dziennym. Jeśli chcesz zabezpieczyć swoje kuchenne ściany w odpowiedni sposób, warto postawić na farbę do zadań specjalnych, która doskonale sprawdzi się w tego typu pomieszczeniach. Jeśli właśnie wykańczasz lub remontujesz swoją kuchnię, nasze porady mogą okazać się dla Ciebie niezbędne. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaką farbą pomalować kuchnię, aby nie zaliczyć spektakularnej gafy, koniecznie zostań z nami – zapraszamy do lektury.

Spis treści:

  1. Co złego może przynieść nieodpowiednie dopasowanie farby do wymagającego pomieszczenia?
  2. Jaką farbę wybrać do kuchni?
  3. Płytki czy farba – na co warto postawić podczas wykańczania kuchennych ścian?

Co złego może przynieść nieodpowiednie dopasowanie farby do wymagającego pomieszczenia?

Pomieszczenia takie jak kuchnia czy łazienka zdecydowanie różną się od pokoi takich jak sypialni czy pokój dzienny. Miejsca te narażona są na wilgoć, zachlapania czy opary. Złe dopasowanie farby do wymagającego pomieszczenia, jakim jest właśnie kuchnia grozić może odpryskiwaniem farby, zachlapaniami nie do zmycia oraz pojawieniem się pleśni lub – co gorsza – grzyba, przez co cała Twoja praca oraz włożone w jej wykonanie pieniądze mogą pójść na marne. Jaka farba do kuchni sprawdzi się więc najlepiej?

Jaką farbę wybrać do kuchni?

Malujesz kuchnie? Postaw na farbę lateksową lub akrylową! Obie z nich są odporne na wilgoć, jednak to farba akrylowa ma więcej cech, które lepiej sprawdzą się w pomieszczeniu typu kuchnia. Farba ta poza odpornością na zawilgocenie doskonale radzi sobie także z zabrudzeniami oraz z czyszczeniem. Nie ściera się ona podczas wycierania, dzięki czemu spokojnie pozbędziesz się z niej wszelkich zabrudzeń, które przydarzyć się mogą podczas gotowania. Warto zwrócić uwagę na te dwa rodzaje farb również dlatego, że mają one właściwości paroprzepuszczalne, co w praktyce oznacza, że ściana „oddycha”, a powstająca podczas gotowania wilgoć nie zatrzymuje się w ścianie, tylko swobodnie przez nią przechodzi. Dzięki takim właściwościom farby istnieje znacznie mniejsze prawdopodobieństwo, że na ścianach w Twojej kuchni pojawi się pleśń lub grzyb. Jeśli chcesz odpowiednio dopasować farbę do swojego pomieszczenia, warto skonsultować się ze specjalistą. Hurtownia farb Białystok to miejsce, w którym dostaniesz profesjonalną poradę oraz zakupisz odpowiednią do swojej kuchni farbę.

Płytki czy farba – na co warto postawić podczas wykańczania kuchennych ścian?

Farba do kuchni zamiast płytek – czy to dobre rozwiązanie? Naszym zdaniem – jak najbardziej tak! Obecnie na rynku jest wiele farb, które bez problemu sprawdzą się w każdej kuchni, a dzięki takiemu rozwiązaniu z pewnością zaoszczędzisz zarówno na płytkach, jak i na samej usłudze glazurnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook