Jakie płytki wybrać na balkon? Na to zwróć uwagę!

Jakie płytki wybrać na balkon?

Kiedy najlepiej zabrać się za planowanie balkonu? Właśnie teraz – w okresie jesienno-zimowym! Dlaczego? Bo balkony i tarasy remontuje się przecież wiosną i latem – dlatego każdy swój pomysł zdążysz solidnie przeanalizować i utwierdzić się w wyborze rodzaju, koloru i wymiaru płytek balkonowych. Ok, więc jakie płytki na balkon czy taras sprawdzą się najlepiej? Niech ten artykuł będzie dla Ciebie inspiracją – powiemy czym kierować się przy wyborze kafli balkonowych. Zapraszamy do lektury!

Spis treści:

  1. Jaki rodzaj płytek najlepiej sprawdzi się na balkonie?
  2. Dobieramy rozmiar płytek balkonowych
  3. Jaki kolor płytek wybrać na balkon?

Jaki rodzaj płytek najlepiej sprawdzi się na balkonie?

Na balkonie najlepiej sprawdzą się płytki o gładkiej lub lekko chropowatej, ale nie śliskiej powierzchni. Śliska powierzchnia nie nadaje się na balkon ze względu na bezpieczeństwo domowników. Jeżeli natomiast mowa o płytkach chropowatych to tym trudniej będzie je utrzymać w czystości, im ich powierzchnia będzie bardziej nieregularna. Płytki na balkonie czy tarasie są narażone na zabrudzenia pyłem naniesionym na obuwiu oraz tym, który unosi się w powietrzu (zanieczyszczenia miejskie, pyłki roślin i drzew). Na podłodze balkonowej mogą się również pojawić porosty czy nawet glony – im bardziej nieregularna powierzchnia płytki, tym większa jest na to szansa. Dlatego im większa chropowatość płytki, tym bardziej trzeba będzie się przyłożyć, aby utrzymać ją w czystości. Kolejne zagrożenie dla płytek balkonowych to niskie temperatury – nie każdy materiał, z którego wytwarza się płytki, jest na nie odporny. Dlatego na balkon najbardziej polecamy:

  • płytki gresowe,
  • płytki wapienne,
  • płytki granitowe.

Dobieramy rozmiar płytek balkonowych

Jaki rozmiar płytek wybrać na balkon? Najbardziej popularne formaty płytek to oczywiście 30 × 30 oracz 60 × 60 cm. Jeżeli zależy Ci na wizualnym powiększeniu balkonu, to wybierz duże płytki o jednolitej powierzchni – dzięki mniejszej ilości fug i detali na powierzchni podłogi uda Ci się optycznie nieco balkon.

Jaki kolor płytek wybrać na balkon?

Jaki kolor płytek na balkon wybrać? Tu oczywiście nie ma reguły – dobrze, jeżeli ich kolor będzie zgrany z pozostałymi elementami wykończenia. Jeżeli na przykład balustrada balkonu jest koloru ciemnobrązowego, to dobrze sprawdzą się na nim płytki o jaśniejszym odcieniu – na przykład beżowe lub kremowe. Unikajmy raczej bieli, w szczególności na niezadaszonych balkonach – wszelkie zabrudzenia będą szybciej widoczne na jasnej podłodze. A gdzie najlepiej kupić płytki na balkon? Północny wschód Polski – to właśnie tu znajduje się nasza hurtownia budowlana! Białystok to wyjątkowe miasto, które w ostatnim czasie przeżywa prawdziwy architektoniczny renesans. Swoje piękno zawdzięcza między innymi pięknym tarasom i balkonom. Wiele z nich powstało dzięki płytkom z naszej hurtowni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook