Jakie płytki pasują do drewnianej podłogi? Kilka propozycji

Jakie płytki pasują do drewnianej podłogi?

Drewniana podłoga robi wspaniałe wrażenie i nadaje wnętrzom ciepłego, przytulnego klimatu. Dlatego coraz częściej możemy ją spotkać nie tylko w starszych, lecz również w świeżo wybudowanych pomieszczeniach. Faktem jest jednak to, że podłoga z desek raczej nie sprawdza się w łazience czy kuchni – dlatego dziś rozważymy dylemat, z którym często borykają się osoby posiadające podłogę drewnianą. Jakie płytki pasują do drewnianej podłogi? Lepiej postawić na spójność a może jednak na kontrast? Rozważmy obie opcje – zapraszamy do lektury!

Spis treści:

  1. Płytki do kuchni i łazienki w mieszkaniu z drewnianą podłogą
  2. Płytki spójne z drewnianą podłogą
  3. Płytki kontrastujące z drewnianą podłogą

Płytki do kuchni i łazienki w mieszkaniu z drewnianą podłogą

Kuchnia i łazienka – już we wstępie wspomnieliśmy, że w tych pomieszczeniach nie sprawdzi się raczej drewniana podłoga. Wyjątkiem są podłogi wykonane z odpornych gatunków drewna – impregnowanego i z natury tłustego. Dobór podłogi drewnianej do łazienki czy kuchni, to jednak temat na osobny artykuł – w tym miejscu jedynie nadmienimy, że nasi eksperci chętnie doradzą w zakresie doboru impregnatów i rodzaju drewna do tych pomieszczeń. Jeżeli mowa o kaflach w mieszkaniu z drewnianą podłogą to największy problem sprawia ich dopasowanie do kuchni. O ile łazienka jest raczej zamkniętym pomieszczeniem, o tyle kuchnia bardzo często jest otwarta. Aneksy i wyspy kuchenne czy jadalnie płynnie przechodzące w salon – to niezwykle powszechne rozwiązania architektoniczne. Skupmy się więc na podłodze kuchennej – jak dobrać płytki, aby nie burzyła ona aranżacji domowej przestrzeni? Proponujemy wybór jednej z dwóch, skrajnych dróg.

Płytki spójne z drewnianą podłogą

Jednym z pomysłów jest dobór kafli, które wraz z drewnianą podłogą będą tworzyły jedną, spójną całość. To płytki imitujące drewnianą powierzchnię – przy ich wyborze warto zadbać o to, aby pod względem wizualnym najbardziej przypominały drewnianą podłogę w sąsiadującym pomieszczeniu. Zwróć uwagę odcień powierzchni i układ imitacji słojów – wybór tego rodzaju kafli w naszej hurtowni jest naprawdę szeroki, dlatego z pewnością uda Ci się je dopasować. Ciekawy rodzaj kafli to na przykład gres Opoczno WOOD CHEVRON A MATT. To kafle mrozoodporne, dlatego sprawdzą się dobrze również na balkonie.

Płytki kontrastujące z drewnianą podłogą

Osobom o nieco bardziej ekstrawaganckim guście może spodobać się skrajnie różne rozwiązanie – czyli postawienie na kontrasty. W takiej sytuacji nie musimy martwić się o spójność koloru kafli z kolorystyką podłogi. Aby nie burzyć harmonii aranżacyjnej, zadbaj jednak o to, aby kolor kafelek nawiązywał do kolorystyki innego detalu architektonicznego. Niech na przykład kolor kafli okalających wyspę kuchenną nawiązuje do koloru ścian w pomieszczeniu, a podłoga drewniana niech współgra z drewnem blatów kuchennych. A gdzie kupić takie piękne płytki? Odpowiedź jest prosta: Białystok – to właśnie tu mieści się nasza hurtownia budowlana. Białystok Jagiellonia to klub pochodzący z naszego miasta, a my wspieramy go z dumą. Jaki ma to związek z płytkami podłogowymi? Taki, że jeżeli kiedykolwiek stadion tego klubu będzie zabudowany drewnem, to gres z naszej hurtowni będzie zwieńczeniem piękna jego przestrzeni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook