Jakie płytki do małej łazienki? Podpowiadamy

Jakie płytki do małej łazienki? Podpowiadamy

Marzysz o odświeżeniu swojej małej łazienki, ale zastanawiasz się, jakie płytki wybrać, aby optycznie ją powiększyć i nadać jej nowoczesny wygląd? W tym artykule podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę przy wyborze płytek do małej przestrzeni oraz przedstawimy kilka inspirujących propozycji. Oto nasza porada w sprawie: jakie płytki do małej łazienki będą najlepszym wyborem.

Spis treści:

  1. Jaki rozmiar płytek do małej łazienki?
  2. Jaki kolor płytek do małej łazienki?
  3. Jakie płytki do małej łazienki bez okna?
  4. Jakie płytki do małej łazienki – podsumowanie

Jaki rozmiar płytek do małej łazienki?

Przy projektowaniu małej łazienki warto zwrócić uwagę na rozmiar płytek. Duże, jednolite płytki o jasnych kolorach sprawią, że przestrzeń będzie wydawać się większa, niż jest w rzeczywistości. Małe płytki, zwłaszcza te z intensywnym wzorem, mogą przytłoczyć i skupić uwagę na niewielkiej przestrzeni, co sprawi, że łazienka wyda się jeszcze mniejsza. Jaki rozmiar płytek do małej łazienki wybrać? Co najmniej płytki o rozmiarze 30×30 cm, a najlepiej większe. Jednak pamiętaj, żeby dostosować wielkość płytek do wielkości łazienki, w bardzo małej przestrzeni duże płytki mogą być niepraktyczne.

Jaki kolor płytek do małej łazienki?

Jaki kolor płytek do małej łazienki wybrać? Jasne kolory, przede wszystkim biel, optycznie powiększą przestrzeń i dodadzą jej lekkości. Białe płytki to klasyczny wybór, który zawsze się sprawdza. Możesz również zdecydować się na delikatne pastele, które nadadzą łazience subtelny charakter. Unikaj ciemnych i intensywnych kolorów, ponieważ mogą sprawić, że łazienka będzie wydawać się klaustrofobiczna. Jeśli chcesz dodać trochę kontrastu, zastosuj ciemniejsze kolory na ścianach lub w dodatkach, ale nie na całej podłodze czy ścianie.

Jakie płytki do małej łazienki bez okna?

W małej łazience bez okna warto postawić na płytki o minimalistycznym wzornictwie. Proste, jednolite płytki bez skomplikowanych wzorów czy ozdób sprawią, że przestrzeń będzie wydawać się spokojniejsza i bardziej uporządkowana. Jeśli jednak nie możesz się powstrzymać przed wyborem płytek ze wzorami, postaw na subtelne, geometryczne desenie lub delikatne motywy florystyczne. Unikaj płytek z dużymi, dominującymi wzorami, które mogą przytłoczyć małą łazienkę.

Jakie płytki do małej łazienki – podsumowanie

Wybierając płytki do małej łazienki, zwracaj uwagę na rozmiar, kolor i wzór. Stawiaj na jasne kolory i minimalistyczne wzory, aby optycznie powiększyć przestrzeń i nadać jej nowoczesny charakter. Pamiętaj, że projektowanie małej łazienki to wyzwanie, ale odpowiednio dobrane płytki mogą uczynić cuda dla tej przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook