Jaka wanna będzie odpowiednia do małej łazienki?

Jaka wanna będzie odpowiednia do małej łazienki?

Urządzenie małej łazienki to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli chodzi o wybór odpowiednich elementów wyposażenia. Jednym z najważniejszych z nich bez wątpienia jest wanna, bez której wiele osób nie wyobraża sobie życia. Czy wiesz, na co zwrócić uwagę, wybierając wannę do małej łazienki?

Spis treści:

  1. Jaka wanna do małej łazienki? Najważniejsze parametry
  2. Kształt wanny do małej łazienki
  3. Czy wanna do małej łazienki to dobry wybór?

Jaka wanna do małej łazienki? Najważniejsze parametry

Zastanawiasz się, jaka wanna do małej łazienki będzie najlepszym wyborem? Zwróć uwagę na kilka istotnych cech.

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, wybierając wannę do niewielkiej łazienki, są jej wymiary. Mała przestrzeń zmusza do kompromisów w wykorzystaniu wolnego miejsca. Optymalnym rozwiązaniem jest osiągnięcie równowagi – wanna powinna być na tyle duża, aby jej użytkownicy mogli komfortowo z niej korzystać, lecz na tyle mała, by nie zajęła całej łazienki. 

Przy wyborze wanny należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została wykonana. Dostępne w sklepach wanny produkuje się między innymi z akrylu, żeliwa, kompozytu lub stali nierdzewnej. Ostatnimi czasy do najbardziej popularnych materiałów należy akryl – lekki, trwały i często wybierany w przypadku małych łazienek.

Kształt wanny do małej łazienki

Na funkcjonalność łazienki znacząco może wpłynąć również kształt wanny. W sklepach dostępne są wanny w najróżniejszych kształtach, a zwłaszcza: 

  • wanny prostokątne – wanna prostokątna jest klasycznym wyborem, pasującym do większości łazienek. Z uwagi na to, że dostępna jest w różnych rozmiarach, bez problemu można dopasować ją nawet do najmniejszych przestrzeni, 
  • wanny narożne – wanna narożna jest idealnym rozwiązaniem dla posiadaczy małych łazienek, którzy jak najlepiej chcą wykorzystać dostępną przestrzeń. Jej kompaktowy kształt doskonale dopasowuje się do narożnika i pozostawia wolną przestrzeń w centralnej części łazienki, 
  • wanny asymetryczne – wanny asymetryczne również należą do modeli często wybieranych do małych łazienek. Ich nietypowy kształt pozwala na oszczędność przestrzeni, a jednocześnie umożliwia wygodne korzystanie z wanny. Kształt wanny warto dopasować do rozkładu łazienki, tak aby uzyskać jak największą ilość wolnej przestrzeni. 

Czy wanna do małej łazienki to dobry wybór?

Śmiało można powiedzieć, że wanna w małej łazience to rozwiązanie, które sprawdza się wręcz doskonale – o ile przy jej wyborze zwróci się uwagę na kluczowe parametry. Jeśli masz problemy z wyborem wanny do małej łazienki, skonsultuj się z projektantem wnętrz lub fachowcem, który podpowie Ci, jak wybrać model idealny do Twoich potrzeb. Interesują Cię wanny Białystok? W ofercie sklepu Benmar na pewno znajdziesz model, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook