Malowanie sufitu – to warto wiedzieć!

Malowanie sufitu – to warto wiedzieć!

Jesteś na etapie odświeżania swojego domu lub mieszkania? Jeżeli owszem, a na Twojej liście znajduje się też malowanie sufitu, koniecznie zapoznaj się z przydatnymi wskazówkami, dzięki którym zrealizujesz to wyzwanie sprawnie i bez smug!

Spis treści:

  1. Od czego zacząć malowanie sufitu?
  2. Jak malować sufit?
  3. Jak malować sufit: od okna czy do okna?
  4. Jak malować sufit bez smug?

Od czego zacząć malowanie sufitu?

Zastanawiasz się, jak malować sufit? W pierwszej kolejności trzeba przystąpić do właściwego przygotowania powierzchni. To etap, którego nie można pominąć przy planowaniu odświeżania sufitu. Polega to m.in. na pozbyciu się wszelkiego rodzaju plam, śladów tłuszczu czy odstających warstw poprzednich farb. Jeżeli na powierzchni znajdują się ubytki czy rysy, to również etap, w którym konieczne jest ich uzupełnienie. Zwieńczeniem tych prac jest wyrównanie powierzchni i odpylenie jej.

Jak malować sufit?

Kiedy uda Ci się już przygotować powierzchnię, warto wiedzieć krok po kroku, jak malować sufit. W pierwszej kolejności należy wyposażyć się w dobre jakościowo produkty. Odwiedzając sklep z farbami w Białymstoku warto wyposażyć się także w przydatne akcesoria. O czym konkretnie mowa? Farba malarska, szerokie wałki na teleskopowych rączkach oraz nieduży pędzel do precyzyjnego malowania w rogach ścian, to wszytko pomoże Ci sprawnie uporać się z tą czynnością.

Jak malować sufit: od okna czy do okna?

Gdy zrealizujesz wymienione wyżej czynności, pora przystąpić do właściwego działania. Podstawowa zasada polega na tym, aby malować sufit w kierunku od źródła światła i kierować się w głąb pomieszczenia. W rezultacie promienie słońca nie będą padały poprzecznie na ślady, które mógł pozostawić wałek. Oznacza to, że malowanie sufitu od okna to właściwy krok. Jeżeli w Twoim przypadku okna są na dwóch ścianach, wówczas lepiej wybrać tę, która jest bardziej doświetlona.

Jak malować sufit bez smug?

Dużym ułatwieniem będą tutaj farby o matowym wykończeniu. Dzięki temu światło nie będzie się odbijać od powierzchni, a będzie przez nią pochłaniane. To pomoże również w optycznym zamaskowaniu ewentualnych nierówności. W kwestii techniki malowania, tutaj sugeruje się nanoszenie farby równoległymi pasami, które będą na siebie nachodzić. Wszystko powinno odbywać się pewnym ruchem i w jednym kierunku. To prosta i najczęściej stosowania metoda. Jeżeli zatem zastanawiasz się, jak malować sufit bez smug, warto skorzystać z tego powszechnie wykorzystywanego i sprawdzonego sposobu.

Nie pozostaje Ci teraz nic innego, jak przystąpić do wcielenia powyższych wskazówek w życie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook