Jaka kabina będzie odpowiednia do małej łazienki?

Masz mieszkanie z niewielką łazienką i chcesz zamontować w niej kabinę prysznicową? Możesz odetchnąć z ulgą, ponieważ mamy dla Ciebie kilka wartościowych porad, jak to zrobić. Od razu możemy Ci zdradzić, że obecne rozwiązania na rynku pozwolą Ci znaleźć opcję, która spełni Twoje oczekiwania. Sprawdź poniżej, co powinieneś wiedzieć na ten temat.

Spis treści:

  1. Jaka kabina do małej łazienki? – wybór idealnego miejsca
  2. Kabina do małej łazienki – niski brodzik lub odpływ liniowy
  3. Łazienka z małą kabiną – drzwi otwierane lub przesuwne

Jaka kabina do małej łazienki? – wybór idealnego miejsca

Najważniejsza kwestia, która pomoże Ci odpowiedzieć na pytanie, jaka kabina do małej łazienki, związana jest z wyznaczeniem dla niej odpowiedniego miejsca. Możesz umiejscowić ją w rogu, dzięki temu łatwiej będzie zagospodarować niewielką przestrzeń łazienki na inne elementy wyposażenia, jak umywalka, pralka czy ubikacja. Innym sprawdzonym sposobem jest montaż kabiny przy jednej ze ścian. Uzyskasz wtedy kształt prostokąta, przestrzeń wewnątrz kabiny będzie bardziej przystępna, a na zewnątrz zostanie sporo miejsca, które łatwo będzie można zagospodarować. Dopasowanie odpowiedniego miejsca dla kabiny to połowa sukcesu. Wybór jednego z tych dwóch modeli pomoże Ci zachować spójny charakter całego pomieszczenia.

Kabina do małej łazienki – niski brodzik lub odpływ liniowy

Kolejnym krokiem w stworzeniu najlepszej kabiny w małej łazience jest kwestia brodzika. Dobrym pomysłem będzie całkowite zrezygnowanie z tego elementu i zastosowanie odpływu liniowego, który dyskretnie poradzi sobie z odprowadzeniem wody i nie zabierze wartościowej przestrzeni. Jeśli jednak nie umiesz sobie tego wyobrazić to postaw na bardzo niski brodzik. Dzięki temu cała przestrzeń nie ulegnie optycznemu pomniejszeniu. Możesz również zdecydować się na kabiny prysznicowe na wymiar. Białystok to miejsce, gdzie znajdziesz sklep, który oferuje właśnie takie rozwiązania. To idealna opcja dla wszystkich właścicieli niewielkich łazienek.

Łazienka z małą kabiną – drzwi otwierane lub przesuwne

W kabinach na niewielkich przestrzeniach idealnie sprawdzą się dwa rodzaje drzwi. W zależności od miejsca, w którym znajduje się prysznic, możesz zdecydować się na jedno lub dwu skrzydłowe drzwi. Dzięki temu dostanie się do środka kabiny i wyjście po zakończonej pielęgnacji nie sprawi większych problemów. Warto zwrócić uwagę na zabezpieczenia chroniące przed wydostaniem się wody na zewnątrz. Co w sytuacji, kiedy nie masz w łazience miejsca na taką opcję? Dla Ciebie dobrym rozwiązaniem będą drzwi przesuwne. Nie potrzebujesz żadnej dodatkowej przestrzeni, ponieważ drzwi zamontowane zostaną na szynie, która podczas otwierania ukryje je za szybą kabiny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook