Jaka armatura do łazienki? Sprawdź, co wziąć pod uwagę

Jaka armatura do łazienki

Masz w planie remont lub stworzenie łazienki od podstaw? Mamy dla Ciebie kilka praktycznych porad dotyczących wyboru odpowiedniej armatury. Baterie łazienkowe czy umywalki to nie tylko elementy dekoracyjne pomieszczenia. Ważne są również ich funkcjonalność oraz trwałość. Sprawdź, na co musisz zwrócić szczególną uwagę przy wyborze tych produktów.

Spis treści:

  1. Jaka armatura do łazienki? – ważna jakość wykonania
  2. Dopasuj armaturę do stylu łazienki
  3. Armatura do łazienki – zwróć uwagę na proporcje

Jaka armatura do łazienki? – ważna jakość wykonania

Jedną z najważniejszych rzeczy, która determinuje odpowiedź na pytanie, jaką armaturę do łazienki wybrać jest wysoka jakość produktu. Po czym poznać, że element wyposażenia wykonany jest z dobrych materiałów oraz posłuży na długie lata?

  • Ciężar – jeśli Twój wybór waha się między kilkoma wariantami, to sprawdź w specyfikacji produktu jego wagę. Cięższy element wykonany z większej ilości materiału będzie miał grubsze ścianki, co przełoży się na jego trwałość i długość użytkowania.
  • Powłoka – zwróć uwagę na rodzaj i grubość powłoki. Cienka warstwa szybko się zetrze i zmatowi, a bateria straci swój urok i nie będzie prezentowała się estetycznie. Dobrze, jeśli produkt będzie miał dodatkową powłokę ochronną, np. PVD.
  • Materiał – sprawdź jaki materiał stanowi bazę dla wybranego przez Ciebie elementu. Najczęściej będzie to mosiądz w połączeniu z innymi metalami. Upewnij się, że nie masz do czynienia z plastikową armaturą, ponieważ może ona nie być tak trwała.

Dopasuj armaturę do stylu łazienki

Oczywiście armatura łazienkowa powinna pasować także wizualnie do wnętrza łazienki. Dlatego przy wyborze należy uwzględnić styl, w jakim planujesz wykonać pomieszczenie. To pomoże Ci określić, czy potrzebujesz elementów chromowanych, matowych, a może w jakimś kolorze. Zdecydowanym plusem jest fakt, że wybór jest naprawdę ogromny. Możesz zdecydować się na opcję, która najbardziej przypadnie Ci do gustu i będzie spójna ze stylem łazienki. Czarne elementy będą odpowiednie dla nowoczesnych wnętrz, złota armatura sprawdzi się w łazienkach boho lub glamour, natomiast chromowane produkty będą dobre dla zwolenników klasycznego stylu.

Armatura do łazienki – zwróć uwagę na proporcje

Ostatnim aspektem, jednak nie mniej ważnym w wyborze armatury do łazienki jest odpowiednie zestawienie ze sobą wszystkich elementów. Co to oznacza w praktyce? Zwróć uwagę na wielkość i gabaryty wybranych przez siebie elementów. Do głębokiej umywalki sprawdzi się lepiej bateria z wysoką wylewką niż krótki kran, który może mieć niewystarczająco duży zasięg. Pamiętaj o zachowaniu proporcji również przy wyborze elementów do wanny lub prysznica.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook