Jak wybrać odpowiedni kran do kuchni? Porady

Nie da się ukryć, że obecnie na rynku wybór kranów do kuchni jest ogromny. Jak więc zdecydować się na najlepszą opcję i wybrać rozwiązanie, które spełni wszystkie oczekiwania? Zebraliśmy kilka najważniejszych kwestii dotyczących zakupu kranu do kuchni. Sprawdź poniżej, co warto uwzględnić podczas wyboru.

Spis treści:

  1. Jak wybrać kran do kuchni? – zwróć uwagę na kształt i wielkość
  2. Kran do kuchni – praktyczny i dopasowany do stylu wnętrza
  3. Wybór kranu do kuchni – ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie

Jak wybrać kran do kuchni? – zwróć uwagę na kształt i wielkość

Odpowiedź na pytanie, jak wybrać kran do kuchni nie jest do końca prosta, ponieważ należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Po pierwsze istotna jest wielkość i kształt baterii. Ten element powinien być odpowiednio dobrany do głębokości i rodzaju zlewu. Do głębokości sięgających maksymalnie 20 cm można wybrać wylewkę w klasycznej wersji, bez wysoko wygiętego korpusu. Bateria, która swoim kształtem przypomina literę F lub U będzie odpowiednia do płytkich zlewów, których głębokość sięga od 12 cm do 18 cm. Innym popularnym rozwiązaniem jest montaż kranu z wyciągana wylewką, która umożliwia doprowadzenie wody poza zlewozmywak nawet do 150 cm. Dobrze, jeśli przed zakupem kranu sprawdzisz, jaką głębokość ma zlew oraz zastanowisz się nad swoimi potrzebami w kontekście dodatkowych funkcji.

Kran do kuchni – praktyczny i dopasowany do stylu wnętrza

Oprócz praktycznych kwestii opisanych wyżej kran do kuchni może być również ozdobą. Nie należy odmawiać sobie dopasowania tego elementu do wystroju wnętrza. Dlatego warto zwrócić uwagę na możliwości takie jak kolor i materiał, z którego wykonane są krany. Białystok czy też inne duże miasta oferują szeroki wybór produktów, dlatego z pewnością znajdziesz tam idealne rozwiązanie dla swojej kuchni. Czarne produkty idealnie wpasują się w loftowy styl, złote czy mosiężne elementy sprawdzą się w eleganckim wnętrzu, a krany o wyrazistych kolorach to opcja dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań. Natomiast najbardziej klasycznym wyborem jest kolor srebrny połączony najczęściej z chromowanym wykończeniem. Ponadto zwróć również uwagę na materiał i wykonanie kranu, aby posłużył Ci przez kilka dobrych lat.

Wybór kranu do kuchni – ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie

Wybierając kran do kuchni, dobrze wziąć pod uwagę jeszcze dwie istotne kwestie. Zakup rozwiązania, które ogranicza zużycie wody, to dbanie zarówno o kwestie finansowe, jak i ekologiczne. Taki kran będzie miał wbudowany na końcu perlator, czyli bardzo drobne sito, którego zadaniem jest napowietrzenie wody. Powoduje to zmniejszenie przepływu płynu, co przekłada się na ograniczenie zużycia wody i tym samym oszczędność budżetu domowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook