Jak dobrać kabinę do brodzika? Podpowiadamy

Jak dobrać kabinę do brodzika? Podpowiadamy

Jak dobrać kabinę do brodzika, aby oba elementy jak najlepiej do siebie pasowały? Wbrew pozorom, odpowiedź na to pytanie wcale nie jest prosta. W trakcie poszukiwań odpowiednich urządzeń pojawiają się bowiem kolejne pytania. Czy zarówno brodzik, jak i kabina prysznicowa powinny pochodzić od jednego producenta? Czy konieczne jest wymienienie od razu i brodzika i kabiny, czy też można to zrobić po jakimś czasie? Poniższy artykuł odpowie Ci na najważniejsze pytania związane z zakupem i doborem odpowiednich sanitariatów.

Spis treści:

  1. Czy kabina i brodzik prysznicowy mogą pochodzić od dwóch różnych producentów?
  2. Kabina i brodzik od różnych producentów?
  3. W jaki sposób dobrać kabinę do brodzika?

Czy kabina i brodzik prysznicowy mogą pochodzić od dwóch różnych producentów?

Zanim ustalimy jak dobrać kabinę do brodzika, wyjaśnijmy sobie jedną z bardzo ważnych kwestii. Kabina prysznicowa oraz brodzik mogą pochodzić od dwóch różnych producentów – jednak nie zawsze. W większości przypadków jest to możliwe, jednak zazwyczaj dość trudne, w związku z tym, że podczas dopasowywania do siebie kabiny i brodzika musisz wziąć pod uwagę wiele czynników. Oprócz estetyki ważny jest bowiem system otwierania drzwi, profil urządzeń czy specyfika ich budowy. Zdecydowanie najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest więc zakup kabiny prysznicowej oraz brodzika od tego samego producenta. Wówczas będziesz mieć pewność, iż oba elementy doskonale do siebie pasują.

Kabina i brodzik od różnych producentów?

Jeżeli jednak nie chcesz lub nie możesz zainstalować obu urządzeń tej samej marki, wówczas pamiętaj o tym, aby przed zakupem dokładnie zapoznać się z zaleceniami producenta brodzika, w których znajdziesz informację o tym, z jaką kabiną może on zostać zainstalowany. Pomocne mogą okazać się informacje zamieszczane w Internecie, na przykład na stronie: kabiny prysznicowe Białystok.

W jaki sposób dobrać kabinę do brodzika?

Wybór odpowiedniej kabiny musisz rozpocząć od ustalenia, jaki kształt ma brodzik, który zamierzasz zakupić. Producenci proponują modele kwadratowe, prostokątne, pięciokątne, półokrągłe, a nawet i asymetryczne. Zmierz dokładnie brodzik i zacznij rozglądać się za pasującą do niego kabiną. Ta będzie odpowiednio kwadratowa, prostokątna, pięciokątna, półokrągła albo asymetryczna. Rozglądaj się za elementami, które pasują do siebie kształtem. Najczęściej kabiny występują w kilku rozmiarach. Jeśli więc jesteś pewien zakupu konkretnego modelu brodzika i znalazłeś kabinę, która Ci się podoba, lecz jej wymiary są nieodpowiednie – upewnij się, czy ten model nie występuje także w pasujących do Twojego brodzika rozmiarach. Pamiętaj, że zarówno brodzik, jak i kabina muszą idealnie do siebie pasować, aby prysznic działał w pełni sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook