Niezbędne narzędzia do remontu – pamiętaj o nich!

farba biała w puszce

Jedni zabierają się za niego z przyjemnością, inni od samego początku odliczają dni do jego zakończenia. Remont jest nieodłączną częścią cyklu życia mieszkania. Aby prace remontowe przebiegały sprawnie i zakończyły się możliwie jak najszybciej, potrzebujemy oczywiście odpowiednich narzędzi. Jakie narzędzia są najczęściej używane przy remontowaniu mieszkania? Które akcesoria budowlane powinny znajdować się w każdym domu? Zapraszamy do lektury!

Spis treści:

 1. Co jaki czas powinno się przeprowadzać remont mieszkania?
 2. Optymalizacja kosztów remontu mieszkania
 3. Narzędzia remontowe – lista niezbędników
 4. Gdzie kupić narzędzia do remontu mieszkania?

Co jaki czas powinno się przeprowadzać remont mieszkania?

Co ile powinno się remontować mieszkanie? Przyjmuje się, że co około 10 lat przeprowadza się gruntowny remont mieszkania a w międzyczasie mniejsze prace remontowe. Niestety, przeprowadzenie prac remontowych wiąże się z wieloma uniedogodnieniami. Wszechobecny pył, kurz i chwilowe wyłączenie części pomieszczeń z użytkowania – wszystko to potrafi skutecznie nadszarpnąć nerwy mniej cierpliwych domowników. Równie solidnie jak nerwy, remont potrafi także nadszarpnąć domowy budżet – nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na samodzielne wyremontowanie mieszkania, aby nieco obniżyć koszty całej operacji.

Optymalizacja kosztów remontu mieszkania

Zoptymalizować koszty remontu można na kilka sposobów. Po pierwsze, część prac remontowych możesz przeprowadzić na własną rękę. Ok, może nie każdy poradzi sobie z kafelkowaniem łazienki, ale w internecie znajdziesz masę poradników o malowaniu mieszkania. Kolejna sprawa to minimalizacja dodatkowych wydatków – czyli czegoś, czego nie da się uniknąć w trakcie remontu. Często zdarza się, że zabieramy się za remont, nie mając niezbędnych narzędzi. Jednorazowy zakup wszystkich potrzebnych narzędzi to spory wydatek, warto więc go stopniowo kompletować.

Narzędzia remontowe – lista niezbędników

 • zestaw śrubokrętów,
 • kuweta malarska,
 • szeroki i wąski pędzel,
 • wałek do malowania,
 • wiertarka,
 • pistolet do silikonu,
 • młotek,
 • poziomnica,
 • kombinerki,
 • nóż do tapet,
 • szpachelka i paca do wygładzania.

I przede wszystkim – solidnie wykonana i pojemna skrzynka narzędziowa. Dzięki niej komplet narzędzi będzie wygodny w transporcie i zawsze pod ręką, a Ty dodatkowo unikniesz tworzenia się niepotrzebnego bałaganu!

Gdzie kupić narzędzia do remontu mieszkania?

Tam, gdzie wysokiej jakości narzędzia kupisz zawsze w atrakcyjnej cenie! Benmar to czołowy wiodący market budowlany w Białymstoku. Dlatego z czystym sumieniem polecamy Państwu nasz asortyment – oferowane narzędzia sprawdzą się zarówno przy domowych remontach, jak i przy bardziej wymagających zadaniach. Zapraszamy do kontaktu z naszą obsługą – chętnie doradzimy w kwestii doboru narzędzi remontowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook